Suszarka do rąk Dyson Airblade™ - case study Arena Corinthians

Arena Corinthians

Arena Corinthians

Biznes


Arena Corinthians, stadion sportowy drużyny Corinthians - jednego z największych i najbardziej uznanych klubów piłkarskich w Brazylii - jest regularnie odwiedzany przez ponad
47 000 fanów - i był miejscem sześciu rozgrywek podczas Mistrzostw Świata FIFA 2014.

Cytat

"Przetestowaliśmy tuziny suszarek do rąk w trakcie projektowania stadionu i wszystkim im brakowało cech, których szukaliśmy: wydajności, eleganckiego wyglądu i niskiego zużycia energii. Wszystkim, z wyjątkiem suszarek do rąk Dyson."

Lúcio Blanco, Dyrektor Operacyjny

Rozwiązanie dla Arena Corinthians

Problem

Wydarzenia na stadionie przyciągają ogromną ilość odwiedzających co w znaczący sposób przekłada się na intensywność użytkowania toalet. Z tego powodu dyrektor operacyjny Lúcio Blanco potrzebował urządzenia zapewniającego szybki czas suszenia, podczas gdy architekt Anibal Couthinho szukał designu, który odzwierciedlałby prestiżowy charakter miejsca.

Rozwiązanie


Suszarki do rąk Dyson Airblade V


Szybki czas suszenia

Inne suszarki do rąk potrzebują nawet do 43 sekund aby wysuszyć dłonie ale technologia Airblade™ suszy ręce higienicznie w zaledwie 10 sekund. "Publiczność musiała korzystać z łazienek szybko, więc potrzebowaliśmy suszarki, która również byłaby szybka. W tej sytuacji Dyson był niezbędny", wyjaśnia Lúcio Blanco.


Oryginalny design

W firmie Dyson forma jest zawsze wynikową funkcji - a nowa metoda suszenia rąk zawocowała stworzeniem urządzenia, które wygląda unikatowo. "Arena Corinthians oferuje wyjątkowe miejsca i usługi",wyjaśnia Anibal, "więc chcieliśmy pokazać naszym klientom, osobom które nas wspierają i członkom organizacji, że znajdują się w przestrzeni, która jest zupełnie wyjątkowa i w której mogą mieć styczność z nową technologią."


Niski wpływ na środowisko

W odróżnieniu od ręczników papierowych, które wymagają nieustannego uzupełniania i utylizacji, suszarki Dyson Airblade V używają strumieni powietrza o wysokiej prędkości do suszenia dłoni - emitując do 74% mniej CO2 przy każdorazowym suszeniu. "Zastosowanie ręczników papierowych nie pasowało do wizji zrównoważonego rozwoju jaka towarzyszy stadionowi więc natychmiast zrezygnowaliśmy z tego rozwiązania" dodaje Lúcio Blanco.

Jedynie suszarki do rąk Dyson Airblade™ mają te zalety

 • Najszybsze

  Szybkość

  Dłonie są wysuszone
  w zaledwie 10–12 sekund.

 • Najbardziej higieniczne

  Higiena

  Stosowanie filtrów HEPA w standardzie.

 • Costs less to run icon

  Niższy koszt użytkowania

  Nawet do 80% niż w przypadku innych suszarek do rąk.

 • Niższy wpływ na środowisko

  Bardziej przyjazne dla środowiska

  Bez wycinki drzew, bez marnowania papieru

 • 5 lat gwarancji

  5 lat gwarancji

  Na części i robociznę.

;